Misja Wprowadzenie

zdjęcie: Kawa /SnapStock

„Biblicum Śląskie” pragnie nawiązać nie tylko swoją nazwą, ale także praktyką, do najlepszych dokonań i tradycji „Biblicum Rzymskiego”

Projekt „Biblicum Śląskie” powstał z inspiracji J.E. Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Górnośląskiego, jako multimedialna forma duszpasterstwa biblijnego, skierowanego do wiernych Archidiecezji Katowickiej. Ma on na celu umożliwić wszystkim zainteresowanym pogłębienie wiedzy na temat Pisma Świętego oraz zainicjować rozwój duchowości, wypływającej z lektury i modlitwy zakorzenionej w tekstach biblijnych.

„Biblicum Śląskie” pragnie nawiązać nie tylko swoją nazwą, ale także praktyką, do najlepszych dokonań i tradycji „Biblicum Rzymskiego”, które przez dziesięciolecia owocnie promuje najwyższe standardy egzegetyki i duchowości biblijnej.

Multimedialne Studium Formacji Biblijnej ma charakter przedsięwzięcia długofalowego, systematycznego, wpisanego w rytm życia duszpasterskiego naszej Archidiecezji, stąd też w perspektywie longitualnej, formuła „Biblicum Śląskiego” będzie mogła być modyfikowana adekwatnie do bieżących potrzeb odbiorców oraz aktualnych wyzwań formacyjnych.

 

12
Marca

Autor wpisu

Tomek